Rádi bychom Vám potvrdili a upřesnili, jaká opatření, která se Vás pravděpodobně dotknou, přijala včera večer vláda České republiky.

  • Zakazuje se maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách podle živnostenského zákona v neděli po celý den a v pondělí až v sobotu v čase mezi 20:00 až 04:59 hod. Jedinými výjimkami jsou čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích a prodejny ve zdravotnických zařízeních.
  • Od 21:00 hod. do 4:59 hod platí i zákaz vycházení s výjimkou např. pro výkon povolání, ale mezi uvedenými výjimkami v zásadě nejsou návštěvy obchodů.
  • Zaměstnavatelům se přikazuje využívat práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám vykonávat v místě bydliště. Je tak primárně na zaměstnavateli, aby posoudil, zda je v případě konkrétního zaměstnance práce na dálku možná.

Vláda schválila také prodloužení podpůrného programu Antivirus B až do konce roku, tedy do 31. prosince 2020.

Dále upozorňujeme některé naše klienty, že za domácí potřeby, které mají výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje v denních hodinách, se nepovažují nábytek, koberce a jiné podlahové krytiny.

Výše uvedená opatření budou zatím účinná ode dne 28. října 2020 od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.