Pangea oslavila své 10. výročí

Naše mezinárodní síť advokátů, již jsme s kolegy v roce 2009 spoluzaložili a jejíž jsme od té doby aktivním členem, oslavila ve dnech od 27. do 30. června v Amsterdamu své 10. výročí. 120 advokátů z více než 20 zemí z celého světa se sešlo na AGM (Annual General Meeting), kterou v letošním roce pořádala naše nizozemská partnerská advokátní kancelář Valegis (www.valegis.com). Během pracovních setkání s kolegy jsme se zaměřili na rozvoj strategií pro zintenzivnění vzájemné spolupráce a našeho většího zapojení do přeshraničních projektů zahrnujících více než dvě nebo tři členské kanceláře.

UEPA z členství v této síti vždy profitovala. Téměř na denní bázi jsme v kontaktu s ostatními členskými kancelářemi a nejen že neustále pracujeme na případech, které nám postoupili zahraniční kolegové, ale zároveň jsme sami schopni do sítě předávat stále více případů. Kromě toho naši advokáti mohou v případě potřeby kdykoliv zavolat svými zahraničními kolegům, kteří jsou ve svých vlastních jurisdikcích odborníky v nepřeberné  řadě oblastí. UEPA např. konzultovala případ svého klienta ohledně přípravy smluvní dokumentace na nákup helikoptér od výrobce USA s členskou kanceláří, která má rozsáhlé oddělení věnující se leteckému právu. V takových situacích je neocenitelné poradit se s kolegy, kteří se něčemu takovému věnují každý den, protože kromě standardních ustanovení mohou do smluvní dokumentace vnést i další praktické aspekty, které mohou být pro klienty v budoucnu velmi prospěšné.

Netřeba dodávat, že naši kolegové Lucie Hladěnová a Tomáš Mudra, kteří nás reprezentovali na letošním AGM, měli také dostatek času utužovat přátelství a oslavovat dosavadní úspěch naší sítě. Před plenární schůzí se pak zúčastnili 4 z 5 pracovních skupin, ve kterých jsme jako kancelář aktivní – výměna profesních názorů je vždy velmi přínosná a vzájemná důvěra opírající se o roky společné spolupráce a osobních kontaktů je pevná.

Mnoho AGM bylo zajímavých, ale naši kolegové z Valegis s letošním programem a celkovou úrovní organizace předčili všechna očekávání. Poprvé byl představen zvláštní program pro mladé kolegy, kteří se zúčastnil v hojném počtu. Juniorní advokáti se věnovali tématu poskytování právních služeb v éře sociálních sítí, zatímco seniorní advokáti diskutovali nové perspektivy rozvoje sítě a volili nové členy předsednictva. Odstupující předseda Declan Cushley (www.brownejacobson.com) obdržel vřelé rozloučení a zároveň stejně vřele byl přivítán nový předseda Jens Förderer z jedné ze dvou francouzských členských kanceláří, Wenner (www.wenner.eu). Přejeme Jensovi všechno nejlepší a jsme si jistí, že naváže na úspěšnou práci Declana na dalším růstu naší sítě.