Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie a obavám ze šíření nových mutací koronaviru začíná od pátku 5. února 2021 platit nové ochranné opatření ministerstva zdravotnictví, kterým se mění pravidla cestování do České republiky.

I nadále platí cestovatelský semafor Ministerstva zahraničních věcí, který se od pátku 5. února rozšiřuje o skupinu zemí, kde je riziko nákazy velmi vysoké. Ty mají na semaforu tmavě červenou barvou.

Semafor aktuálně:

  • Zelená barva: Cestování je možné bez omezení.

Pro následující barvy platí povinnost vyplnit příjezdový formulář:

https://plf.uzis.cz/

  • Oranžová barva: Cestování je podmíněno absolvováním antigenního nebo PCR testu, a to ještě před cestou. Test nesmí být starší více než 48 hodin.
  • Červená barva: Cestování je podmíněno absolvováním antigenního nebo PCR testu, a to ještě před cestou. Test nesmí být starší více než 48 hodin. Cestovatelé musí nejpozději do pěti dnů od příjezdu absolvovat PCR test a jeho výsledek neprodleně ohlásit příslušné hygienické stanici.
  • Tmavě červená barva: Cestování je podmíněno absolvováním PCR testu, a to ještě před cestou. Test nesmí být starší více než 48 hodin. Po příjezdu platí povinná pětidenní karanténa s možností ukončení nejdříve 5. den dalším PCR testem. Dále platí povinnost 10 dní od příjezdu nosit respirátor minimálně úrovně FFP2.