Aktivní spolupráce v rámci sítě PangeaNet

Přípravy na letošní AGM (Annual General Meeting) naší mezinárodní sítě advokátů Pangea Net (www.pangea-net.org) běží na plné obrátky, což pro všechny členy znamená též zaslat centrále v Londýně zprávu o mezinárodní spolupráci v uplynulém roce. Také UEPA opět hrála aktivní roli a získala klienty na doporučení jiných členů, rovněž ale také do sítě práci přinesla.

Na konci června tohoto roku se zástupci všech advokátních kanceláří sdružených v Pangea Net opět sjedou k výročnímu zasedání, tentokrát do Amsterdamu. Ze vzájemného propojení a živé spolupráce s kolegy v síti profitují naši klienti a samozřejmě také UEPA. Kolegiální vztahy uvnitř sdružení každým rokem rostou a rozvíjejí se.

V loňském roce se na nás obrátili např. kolegové z naší holandské partnerské kanceláře Valegis (www.valegis.com). Pro jednoho nizozemského šlechtitele rostlin jsme řešili zajištění smluvních práv v obchodních vztazích se slovenskou společností. Jinému klientovi kanceláře Valegis jsme poskytovali právní poradenství při nabytí většinového podílu v jedné české skupině společností.

Kolegové našeho německého partnera Brandi Rechtsanwälte (www.brandi.net), s kterými nás pojí obzvlášť úzká spolupráce, se ujali japonského klienta naší kanceláře a poskytli mu právní servis při zakládání pobočky v Německu. S Brandi jsme spolupracovali také na případu týkajícího se odborů a srovnání právního prostředí v Německu a v České republice.

Velmi nás těší také úspěšné doporučení klienta ze strany švýcarských kolegů z Probst & Partner (www.probstpartner.ch), se kterým jsme po vyřešení daného právního problému navázali trvalou spolupráci. Tato firma vyvíjí přímé aktivity v České republice a zvažuje rozšíření stávajících kapacit prostřednictvím akvizic podniků.

Naši klienti dokáží mezinárodní kontakty naší kanceláře ocenit, o to víc, že své zahraniční kolegy známe často lépe, než tomu bývá ve velkých kancelářích. V každém případě se můžeme vždy spolehnout na kvalitu právní práce a totéž oceňují kolegové i na nás.